Josef škeřík

moje cesta

cesta-srdcem

Cestovatelský klub

Cestovní portál Fireflies je majetkem společnosti Swiss Halley AG Švýcarsko. Se svým unikátním projektem vstoupil na trh v roce 2011. Za dobu jeho fungování už s ním cestují lidé z 93 zemí světa a stále se rozšiřuje. Pomáhá lidem cestovat svobodně. Za dobu našeho působení pouze v České republice jsme už pomohli tisícům lidí změnit jejich cestovatelské návyky. V roce 2011 když portál vznikl, bylo možné objednat pouze ubytování a to jen z cca 48 000 ubytovacích kapacit. Nicméně vize ředitele Ulricha Markiho je ohromná. Postupně na portál přidat všechny služby, které cestovatel potřebuje a tím tak zajistit, aby bylo vše pod jednou střechou. Což se zdárně podařilo a daří i na dále. Je důležité vědět, že Fireflies sdružuje ty největší hráče na poli cestovního ruchu, a Ti nám své služby dodávají. V současné době máme více jak sto dodavatelů a stále přibývají nový. Nyní si může cestovatel kompletně svojí cestu poskládat od A až po Z. Ubytovací kapacita čítá přes 2 mil. nabídek a stále se rozšiřuje. Dále je možnost Letenek, Transferů, Půjčení auta, Vstupenky na lokální programy, Lyžarské pobyty a Pojištění. Fireflies je uzavřený klub cestovatelů a každý, kdo chce jeho služby využívat, si vybírá si jednu ze tří licencí. Roční, pětiletá či celoživotní, respektive licence na 99 let a je dědičná.
 

 
Já se bez váhání rozhodl pro tu celoživotní, jelikož cestování miluji a chci cestovat tak dlouho, dokud to půjde. S Fireflies se dá nejen svobodně cestovat ale dokonce i vydělávat. Je to takzvaný obchod na doporučení. Jsem li s něčím maximálně spokojený, rád to každému doporučím. Firma se s námi dělí o marže, které jinak mají klasické cestovní kanceláře či jiné portály. Gró celého projektu je takzvaná Travel card. Na tuhle kartu, kterou máme ve své webové kanceláři nám chodí 10% z našich veškerých příjmů. Ta Travel card nám mění cestovatelské návyky. Těchto 10% je určeno pouze a jen na cestování. Cíl je, aby cestovatel hradil všechny služby z téhle travel card. Těch zbylých 90% chodí na náš soukromý účet. Tím, že jsme globální portál, naše měna je v amerických dolarech. Motto Fireflies zní: “Jak procestovat svět aniž by z naší peněženky ubývalo.”

Reference

Zeptali jsme se odborníků
Globální obchod, který není závislý na regulacích ČR. Všechny statistiky směřují k tomu, že cestovní ruch roste více než lineárním způsobem. Nadčasový způsob, jak nabízet službu lidem na míru z jejich webové kanceláře – profi přístup, který lidi hledají. Výsledek bude vždy flexibilnější než kamenná cestovka. Využití hodnoty, kterou to má na maximum: servis, služba pro lidi, kteří cestují a vytváří další cestovatele, tím roste kvantita a kvalita služby, s tím přichází finanční výhody – chytře vymyšlený systém.
Mgr. Martin Ducháček
spolumajitel michelinské restaurace Field, investor v restauračním holdingu Baroque

Další informace o klubu:

FIREFLIES. Ochutnejte cestování s příchutí svobody

FIREFLIES: V jednoduchosti je krása. Nu, máte pravdu, že to není možné, aby to bylo tak jednoduché…

Máte představu, jak moc lidé cestují?

sdílej tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email